E-Ticarette Video İçeriklerin Avantajları

12 Şubat 2017


Dijital dünyada, son dönemde büyük rağbet gören video içerikleri, pazarlama stratejileriniz doğrultusunda etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Müşterilerinizle etkileşime geçmek adına ürün hakkında bilgilendirici videolar kullanmak, faydalı bir yöntem olacaktır. Uzun metinlerle üretilen içeriklere göre video içeriklerin daha az zamanda daha çok bilgilendirme özelliği olduğu için, hem sizin hem de müşterilerinizin açısından daha etkili sonuçlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca görsel olarak ürün veya hizmetlerinizi sunmanız müşterileriniz için daha ikna edici etkiye sahip olacaktır.

Büyük ölçekli firmalarla rekabet halindeyken, etkileyici video içerikler üretip bu rekabet ortamında dikkatleri üzerine çekebilir ve daha az maliyetle etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Sosyal Medya

Ürün veya hizmetleriniz adına ürettiğiniz içerikleri sosyal medya platformlarındaki sayfalarınızda paylaşarak daha geniş kitlelere erişebilirsiniz. Facebook, İnstagram, Twitter, YouTube gibi ilgi gören platfromlarda yayınlayacağınız videolar, dönüşüm oranlarınızı da önemli ölçüde etkileyecektir. Bu platformlar kullanıcı paylaşımları sonucunda viral yollarla tanıtım yapmanızı sağlıyor. Dolayısıyla videolar, sizin ulaşamadığınız hedef kitlelere de bu içeriklerin ulaşmasını sağlayabiliyor. Sadece sosyal paylaşım yoluyla, düşük bütçelerle potansiyel müşterilerinize ulaşma şansına sahipsiniz. Kaliteli içerikleri hazırladıktan sonra en iyi verimi almak için sosyal medya sitelerinde en uygun zamanda paylaşım yapılmalıdır. Bu konu için şurada bir içerik hazırladık. Tıkla, faydalan.

Marka Bilinirliği

Markanızı teslim edecek spesifik video içerikler üreterek ve bu içeriklerin paylaşılmasını, yayılmasını sağlayarak, kullanıcılar tarafında geniş bir kitlede marka bilinirliğinizi oluşturabilirsiniz. Belirli değerler üzerine odaklanarak hazırlayacağınız içeriklerle kullanıcılar üzerinde olumlu etkiler yaratabilirsiniz. 

Müşteri İle Güven Bağı Oluşturmak

Video içeriklerinizde etkileyicilik unsuruna hizmet edecek yöntemlerden faydalanarak, uzun bir zaman aralığında müşterilerinizin hafızasına kazınacak bir içerik üretebilirsiniz. Tek bir içerik ile kullanıcılar üzerinde farklı algılar oluşturabilirsiniz. Bu noktadan sonra kullanıcılarla aranızda daha samimi bir bağ oluşacaktır. Bu durum daha sonrasında üreteceğiniz içeriklerin de yolunu açmış olacaktır. Müşterilerinizin güveninizi kazanmasıyla sadakatinizi de kazanabilir ve böylece gelirlerinizin artmasına şahit olabilirsiniz.


Detaylı Bilgi İçin Arayın