Sosyal Medya Paylaşımlarında Uygun Zamanı Bulma

10 Şubat 2017


Doğru zamanda paylaşım yapmak sosyal medya paylaşımlarındaki en önemli unsurlardan biridir. Paylaşımları doğru zamanda girmek, etkileşimi arttırma ve daha fazla kişiye ulaşma konusunda etkili olacaktır.


Sosyal medya platformlarının sağladığı analiz araçları sayesinde raporlama yaparak da, sayfanız için en uygun saatleri belirlemede fikir edinebilirsiniz. 

 

Farklı Zaman Dilimleri 
Sayfanızda farklı zaman dilimlerinde paylaşımlar yaparak başlayabilirsiniz. Farklı zaman dilimlerinde yaptığınız paylaşımların istatistiklerine bakarak ne kadar etkileşim ve organik olarak erişim aldığınızı test edebilirsiniz. 
Günün her bölümünde farklı zamanlar için farklı içerik paylaşabilirsiniz. Bu durumu istikrarlı şekilde bir haftalık bir süreçte deneyip, daha sonra tekrar yeni bir strateji üretip bir haftalık bir süreçte deneme yapabilirsiniz.

 

Günün Bölümleri
Günün bölümlerinde paylaşımlarınızın nasıl sonuçlar verdiğini daha detaylı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Bir hafta boyunca sadece sabah, sonraki hafta öğlen, bir sonraki hafta ise akşam saatlerinde paylaşımlar yaparak denemeler yapabilirsiniz. 
3 haftalık süreç boyunca bu yöntemi istikrarlı bir şekilde devam ettirip hangi saatlerde nasıl istatistikler ortaya çıktığını inceleyebilirsiniz.

 

Farklı Sosyal Ağlar, Farklı Stratejiler 
Her sosyal medya platformunun kullanıcı alışkanlıkları farklılıklar gösterir. Bu duruma istinaden her sosyal medya platformu için farklı stratejiler geliştirebilirsiniz. Nitekim, her sosyal medya platformunda aynı paylaşım zamanı stratejisi üretmeniz faydalı olmayacaktır. 

 

 

 

İstatistik Araçları
Sosyal medya platformları, sayfalar için kendi istatistik araçlarını sunuyorlar. Facebook, Twitter,Youtube ve İnstagram gibi en çok kullanılan sosyal medya platformlarında bu araçlar bulunmaktadır. Bu istatistik araçları sayesinde, sayfanızı beğenen kullanıcıların hangi günlerde hangi saat dilimleri arasında aktif olduklarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 


Bu hizmeti sağlamayan sosyal medya platformları içinde yazımızda anlattığımız kendinizce üretebileceğiniz yöntemlerle ölçümler yapabilirsiniz. En doğru paylaşım saatleriniz hakkında net sonuçlara ulaşmanız sonucunda, paylaşımlarınızı istikrarlı şekilde bu saatlere göre kurgulayabilirsiniz. 


Etiketler : sosyal, medya, paylaşım, reklam
Detaylı Bilgi İçin Arayın