google seo

Arama motorları çeşitli çalışma prensipleri üzerine inşa edilmiştir. Bu çalışma prensipler doğrultusunda ziyaretçilerin yaptıkları aramalar için sonuçlar gösterirler. Ziyaretçiler de bu sonuçlara tıklayarak web sitelere geçiş yaparlar. İşte burada bir soru işareti bulunuyor? Arama motoru neden yapılan aramalarda çıkan sonuçları bu şekilde çıkardı? Yani 1.sıradaki site neden 1.sırada çıktı? İşte bu soruların cevabı arama motoru optimizasyonu. Yani SEO.

Teknik Seo

Javascript ve css dosyalarının okunabilir olduğundan emin olup tüm teknik düzenlemeleri uyguluyoruz.

Kaliteli İçerik

Paylaşılabilir, okunabilir ve kullanıcıya yönelik kaliteli içerik üreterek sitenin içerik yönünden güçlü yapıyoruz.

Site Hızı

Yapılan teknik düzenlemeler yanında sitenin açılış hızını arttırmak için çalışmalar geliştiriyoruz.

Backlink

Tüm düzenlemeler ışığında sitenin bağlantılar kazanarak Google gözünde değerli olmasını sağlıyoruz.
Seo Çalışma Süreci1- Hedefleri Belirleme

Arama motoru optimizasyonu çalışması yaparken ilk önce müşterinin neyi hedeflediğini iyi anlamak gerekir. Sitede bir ürün ya da hizmet bulunuyor olabilir. Bu ürün/hizmet için nasıl bir çalışma gerektiğini ve müşterinin siteden beklentilerini belirleriz. Böylece en başta hedefler belirlenerek müşteri ile seo ajansı arasındaki çalışma amacı ortaya konmuş olur. Biz de aynı bunun yaparak müşterimiz ile görüşmeler yaparak hedefleri doğru şekilde belirliyoruz.

2- Rakiplerin İnceleme

Arama motorunda rakipler vardır ve her rakip 1.sıraya gelmek için çabalar. Bu çabalama esnasında her rakip çeşitli seo teknikleri kullanır. Böylece rakiplerin kullandıkları tekniklerden iyi kullanılanlar sayesinde 1.sıraya gelebilir. Biz de seo çalışması yapmadan önce rakipleri inceleyerek ne tür seo uyguladıklarını görüyoruz. Böylece rakiplerin önüne geçerek 1.sıraya yükselmek için iyi bir planlama yapıyoruz. Rakiplerin sayfa yapısı, içerikleri, kullandıkları yazılımlar gibi tüm detaylar ile birlikte backlinklerini de inceliyoruz. Rakiplerin tüm seo yapısı ortaya konarak ilerlemek için daha iyi bir seo planı yapıyoruz.

3- Anahtar Kelime (Keyword) Analizi

Kullanıcılar hizmet, ürün ya da bilgiye ulaşmak için Google'da arama yaparlar. Yapılan bu aramalarda kullandıkları kelimeler ve cümleleri Google ve bazı keyword araçları bize gösteriyor. Bu sayede Google'da arama yapan kişilerin bir ürün ya da hizmeti hangi kelimeleri kullanarak aradıklarını açıkça görebiliyoruz. Alışıla gelmiş aramaların dışında uzun anahtar kelime olarak da bilinen aramalar da vardır. Tüm bunları dikkate alarak siteye girilecek her görsel ve metnin detaylarını belirlemiş oluyoruz.

Detaylı bilgi için anahtar kelime nedir blog yazımızı okuyabilirsiniz.

4- Üretim ve Düzenleme

Seonun en can alıcı yeri burasıdır. Seo uzmanı yaptığı doğru ve kaliteli seo planı ile çalışmayı yürütmeye başlar. Site içinde bulunana sayfaların güncellenmesi, gereken sayfaların açılması, görsellerin düzenlenmesi, site link yapısının düzenlenmesi ve düğer tüm seo detaylarının yapılmasına başlanır. En uzun süren madde budur. Yapılacak olan çalışmaya göre aylar bile sürebilir. İyi bir sonuç almak ve kalıcı olmak için en kaliteli olmak gerekir. Bu yüzden de en iyisini yapmak zorundayız. Bursa seo çalışmalarımızda en iyiyi hedefleriz.

5- Takip, Ölçüm ve Güncelleme

Yapılan seo çalışmasının en eğlenceli kısmı takip etmek ve gerekli güncellemeleri yapmaktır. Google sitelere şans vermeyi sever. Biz de bu şansı iyi değerlendirmek ve üst sıralarda hep var olmak için bu zor yoldan emin adımlar ile geçmeliyiz.Seo İçin Sıkça Sorulan Sorular

1- Seo nedir?

Seo yani arama motoru optimizasyonu bir sitenin arama motoru çalışma prensipleri doğrultusunda hareket ederek gerekli düzenlemeleri yapmasıdır. SEO bir web sitenin arama motoruna uygun görünüme sahip olması için yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalar site içinde ve site dışında olacak şekildedir. Katiteli içeriğe sahip, site hızı yüksek ve doğru bağlantılara sahip bir web sitesi Google gözünde çok değerlidir. Kullanıcıların Google'da arama yapmasının nedeni bir bilgiye ulaşmaktır. Google da bu durum için çalıştığını anlayan ve buna göre hareket eden devasa bir kütüphanedir. Devasa bir kütüphanede aranan bilginin bulunması için iyi bir kütüphaneci lazım ve kitapların güzelce listelenmesi lazımdır. Google da iyi bir listeleme yaparak aranan bilginin doğru şekilde bulunmasını sağlıyor. Detaylı bilgi için seo nedir blog yazımıza göz atın.

2- Seo işletmeme ne kazandırır?

İşletmelere arama motoru organik sonuçları üzerinden trafik kazandırarak müşteri sağlar. Seo bir işletmenin müşteri bombardımanına tutulmasını sağlayan en güçlü silahtır. Seoya yatırım yapan bir işletme bunun meyvelerini artan müşteri sayısı ve yağan siparişler ile alır. Google Dünya'nın her yerinde insanlar ile işletmeler arasındaki köprü konumuna gelmiş haldedir. Bu durumda Google'ı kullanarak müşteri kazanmak en akıllı düşünce olacaktır. Seo Dünya'nın en az masraflı reklam yatırımıdır. Google Ads ya da diğer reklam yöntemlerine harcanan binlerce lira ile alınan dönüşler seodan alınan dönüşlerden çok azdır. Sonuç olarak seo işletmelerin müşteri kazanması için çok gerekli bir araçtır. Yeterli bilgiye sahip bir seo uzmanı web sitesini trafik yağmuruna tutabilir. Bursa seo çalışması ile kazanan firmaların olduğu bir şehir.

3-Seo bana ne kadar maliyet çıkarır?

Rakipler, hedefler, sektör zorluğu gibi çeşitli etkenleri bulunuyor. Bunun için bir seo teklifi almanız gerekmektedir.

4- Seo ne kadar sürede etki etmeye başlar?

Çalışmaya başlandığı andan itibaren etkisi görülmeye başlanır. Ancak sonuçların trafiğe ve sıralama sonuçlarında güzel konumlara yansıması zorluk derecesine göre değişir.Seo teklifi almak için bize ulaşın!