Sosyal Medyada Etkileşim Sağlayan İçerikler

13 Şubat 2017


Sosyal medya paylaşımlarındaki en önemli beklenti, paylaşımlardaki ‘etkileşim’ sayısının yüksek olmasıdır. Bunu sağlamak için takipçilerin beklentilerini yapacağınız paylaşımlarla karşılamanız gerekiyor. Doğru içerikleri üretmek etkileşim sayınızı yükseltecektir. Farklı ve ilgi çekici içerikler üreterek takipçilerin ilgisini çekebilirsiniz. Bu yazımızda bu içerik türlerine örnekler vereceğiz. Aynı şekilde sosyal medyada paylaşım saati hakkında buradaki linkte de bir içerik paylaştık.

Video İçerikler

Sosyal medya platformlarındaki video içeriklerin, kullanıcı davranışları üzerine yapılan incelemeler sonrasında çok ilgi çektiği görülmektedir. Kullanıcılar sosyal medya platformlarında video içerikleri izleyerek vakit geçiriyorlar. Bu duruma bağlı olarak içerik üretenler video içerik türlerini arttırmaya başladılar. Sosyal medya platformlarınızdaki bireysel veya marka hesaplarınızda ilgi çekici video içerikler üreterek etkileşim sayılarınızı arttırabilirsiniz. Videolarınızı hazırlamak için de mobil video hazırlama uygulamaları listesine de bakabilirsiniz.

GIF İçerikler

Son dönemde ilgi çeken içerik türlerinden biri de GIF formatında yapılan içerikler. Şuanda Facebook ve Twitter’da kullanılabilen GIF içerikler kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. Bunun farkında olan sayfalar da yaratıcı GIF içerikler üretmeye devam ediyorlar. Özellikle eğlence temalı hazırlanan GIF’ler kullanıcıların iyi vakit geçirmesine neden oluyor. Siz de bireysel veya markanız adına keyifli GIF’ler üretip paylaşarak etkileşim oranlarınızı yükseltebilirsiniz. 

Anket, Soru Ve Yarışma İçerikleri

Kullanıcıları daha çok işin içine katacak içerikler üreterek de etkileşim oranlarınızı arttırabilirsiniz. Anket, soru ve yarışma formatında oluşturacağınız içerikler kullanıcıların ilgisini çekecektir. Özellikle bir ödül de işin içine katıldığı zaman daha başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu tarz içerikleri oluştururken, takipçilerinizi dahil edecek ve takipçileri bu içerikleri paylaşmaya yöneltecek yöntemler bulmaya dikkat edin. Özellikle takipçilerinizin içeriğinizi paylaşması etkileşim oranınızın yükselmesinde büyük bir katkı verecektir. 

Ürünlerinizi İlgi Çekici Bir Şekilde Sunmak

Ürünlerinizi sadece görünüşüyle veya kısa bir bilgiyle tanıtmak dışında ürünlerinizin işlevleri üzerine içerikler üretebilirsiniz. Ürünlerinizin kullanım alanlarındaki görüntülerini fotoğraf, video veya GIF formatlarıyla kullanıcılarınıza sunabilirsiniz. Ürünlerinizin işlevleri hakkında ilgi çekici içerikler üretmeniz etkileşim oranınızı yükseltecektir.

Kullanıcı Deneyimleri

Kullanıcıların sizinle veya markanızla alakalı yaptığı olumlu deneyimler içeren paylaşımları sayfanızda içerik olarak kullanabilirsiniz. Bu paylaşımı yapan birey veya markaları da içeriklerinize katabilirsiniz. Yaratacağınız olumlu algının yanı sıra etkileşim açısından da etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.


Detaylı Bilgi İçin Arayın