En İyi Video Düzenleyici Mobil Uygulamalar

10 Şubat 2017


Eskiden sadece profesyonellerin uygulayabileceği işlemleri, son kullanıcılar da artık akıllı telefon üzerinden kolayca halledebilir hale geldi. Kullanıcıların işlerini kolaylaştıranların başında da fotoğraf ve video konusundaki uygulamalar gelmekte.
Mobil cihazlarınızda kişisel veya ürün tanıtımı için hem görsellerinizi hem de videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Tam olarak profesyonel destek vermese de bu uygulamaların kullanıcıların işlerini kolaylaştırdığı yadsınamaz bir gerçektir.  İşte farkı seviyedeki kullanıcılar için en iyi video düzenleme uygulamaları:

 


iMovie
iMovie, Apple’ın kendi video düzenleme uygulamasıdır. Android kullanıcıları bu uygulamadan yararlanamamaktadır. Yeni iPhone ve iPad’lerde bu uygulama ücretsiz olarak gelse de eski cihazlar için bu ürünü makul bir fiyatla satın alabilirler.
iMovie’nin yeni sürümünde 4K video düzeneleme seçeneği de gelmiş bulunuyor. Burada farklı video kliplerinizi ardı ardına ekleyebilir, bu klipleri kısaltabilir ve istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Görüntüler arasından efektler oluşturabilir, görüntülerinize ses dosyası ekleyebilirsiniz.

 

 

KineMaster Pro
Android işletiminde kullanılmak üzere geliştirilmiş en iyi video düzenleme uygulamalarından bir olan KineMaster Pro ile birden fazla video katmanını ekleyerek, bu katmanlar arasındaki geçiş efektlerini düzenleyebilirsiniz. Oldukça profesyonel bir uygulama olan Kine Master üzerinde videolarınızın uzunluğunu kısaltma işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.
Renk filtreleri, hız ayarları, yeşil ekran video düzenelemeleri gibi ileri seviye ayarlar da bulunuyor. Uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanamaya başlayabilirsiniz; ancak tüm özellikler erişmek için aylık ücret ödeyerek pro sürümüne geçiş yapabilirsiniz.

 

Montage
Birbirinden bağımsız olan pek çok videoyu birleştirmeye, üst üste eklemeye veya fotoğraf eklemeye olanak sağlayan bir uygulamadır. Aynı zamanda filtreleme, kırpma, döndürme gibi temel fotoğraf düzenleme özelliklerine de sahip. Videolarınızda farklı arkaplan seçimleri de gerçekleştirebilirsiniz. Montage programı sadece iOS için hazılanmış bir programdır.

 

Power Director
Android kullanıcıları için yaratılan uygulama arayüzü ve özellikleri açısından İMovie ile benzerlikler taşımaktadır. Ücretsiz kullanımda videolara watermark ekleyen uygulamayı dilerseniz ücretli bir şekilde satın alıp daha profesyonel bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Magisto
Magisto uygulaması, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları birleştirerek yeni bir video yapmaya, hazırladığınız videolara müzik ve yazı eklemeye ayrıca çeşitli efektler ve filtreler ile, videolarınıza renk katmanıza olanak sağlamaktadır. Akıllı algılama özelliği sayesinde, uzun videolarınızdan en hareketli bölümleri alarak, yeni ve kısa bir video oluşturmanıza da olanak sağlamaktadır.


Yüz tanıma özelliği sayesinde, videolardaki arkadaşlarınızı seçerek, yılbaşı, doğum günü ve sevgililer günü gibi özel günlerinize özel videolar düzenleyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızla da bağlayabileceğiniz Magisto uygulaması, ücretsiz olarak kullanılabilse de daha uzun ve profesyonel videoları oluşturmak için premium seçeneğini şart koşuyor. Bu uygulamayı hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde kullanılabilirsiniz.


Etiketler : video, mobil, uygulama, android, ios
Detaylı Bilgi İçin Arayın