Fiziki Mağazanızı Neden İnternete Taşımalısınız ?

07 Mart 2017


Teknolojik gelişmelerle birlikte, internet kullanıcıların sayısının günden güne artması, fiziki mağaza sahiplerinin de ilgisini çekiyor. Kullanıcıların internetten alışveriş yapma alışkanlıklarının artış göstermesi, markaların işlerini internet ortamına taşımasına neden oluyor. Bu yazımızda, fiziki mağazanızı neden internete taşımanız gerektiğinin üzerinde durup, sizleri bu konuda fikir sahibi yapmaya çalışacağız. Fiziksel mağaza nasıl internete taşınır içeriğimiz size güzel ipuçları verecek.

İnternet Sitesi Sayesinde Müşterilerinize Kolayca Ulaşın

Fiziki mağazanızda satış yapabilmeniz için, tüketicilerin mağazanıza gelip alışveriş yapması gerekmektedir. Zira, E-ticaret sitesi için durum aynı değildir. Tüm gün kesintisiz hizmet verecek online mağazanıza, tüketiciler istediği yerden internete bağlanarak ulaşabilecekler ve alışveriş işlemini gerçekleştirebilecektirler. Fiziki mağazanızı internete taşımanın size sağlayacağı en büyük avantaj, hitap ettiğiniz müşteri kitlesini ülkenin dört bir yanına genişletmek olacaktır.

Tüm Gün Kesintisiz Hizmet Verebilirsiniz

E-ticaret siteniz sayesinde mağazanız yedi gün 24 saat kesintisiz bir şekilde hizmet verecektir. Hizmetinizi belirli mesai saatleri aralığında vermek yerine, bu sistem sayesinde satışlarınızda süreklilik sağlamış olursunuz. Örneklemek gerekirse, gece geç saatlerde alışveriş işlemini yapmak isteyen bir tüketici internet sitenize girerek, ürünlerinizi inceleyebilir ve beğendiği ürünü satın alabilir. Siz de ertesi sabah siparişi sistemde görebilir ve ürünü hazırladıktan sonra kargoya verebilirsiniz.

Geniş Kitlelere Hitap Edebilirsiniz

E-ticaret siteniz için planlayacağınız pazarlama ve reklam stratejileriyle birlikte, bir fiziki mağazaya göre çok daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulursunuz. İnternet kullanıcıları, sosyal medya platformlarında yoğunlukla vakit geçirdiği için bu platformlarda yapılacak reklam çalışmaları çok faydalı olacaktır. Markanızı, ürün veya hizmetlerinizi bu platformlarda yapacağınız etkili çalışmalarla duyurabilir ve satışlarınızı yükseltebilirsiniz. Hali hazırda dünya üzerinde en çok tıklanan internet sitesi Google’ın AdWords reklamlarını kullanarak da geniş kitlelere ulaşabilir, site trafiğinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Fiziki Mağazaya Göre Daha Az Maliyet

E-ticaret sitesi kurmak, fiziki mağaza açmaya oranla daha az maliyetli olacaktır. Uygun maliyetlerle e-ticaret sitenizi açabilirsiniz. Ayırdığınız bütçe ışığında size en uygun E-ticaret yazılım altyapılarıyla sitenizi kurabilirsiniz. Zira, sıfırdan fiziki bir mağaza kurmak birçok anlamda size ek masraf getirecektir. İç dekorasyonun yapılması, mağaza kira bedeli, vergileri, ek stopaj vergileri, mağazanın masrafları, faturalar, dükkanda çalışacak kişilerin maaşları ve sigortaları gibi birçok harcamalar yapacaksınız. Bir E-ticaret sitesi açmak istediğiniz zaman ise bu masrafların büyük bir bölümünden kurtulmuş olacaksınız. 


Detaylı Bilgi İçin Arayın