E-ticarette Ürün Paketleme

17 Mart 2017


E-ticaret sitesi sahiplerinin satışlarını yaptıktan sonraki aşamalarda, üstünde durması gereken konulardan biri de ürünün paketlenmesidir. Satışı gerçekleştirilen ürünü müşteriye güzel bir şekilde sunmak markanız adına faydalı olacaktır. Bu yazımızda ürünün paketleme işleminin gerçekleştirilmesi için gerekli olan materyallerden bahsedeceğiz.

Ürün Kutusu

Ürün Kutusu, müşteriye ürünü gönderirken önem verilmesi gereken öğelerin başında gelmektedir. Farklı ürün kutuları kullanarak müşterilerinizi etkileyebilirsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yapan tüketicinin ürünü eline aldığı ilk an çok önemlidir. Tüketicinin, alışveriş yaparken ürünü bizzat inceleyememesi ve ürünü satın aldıktan sonra da belli bir sürenin geçmiş olmasından dolayı, ürün ile ilk buluşma anı önemlidir. Farklı kutu tasarımları yaptırırken, ek bütçe oluşturmak durumunda kalma ihtimaliniz olsa da, müşterilerinizin olumlu deneyimi gelecekteki satışlarınızı da olumlu yönde etkileyebilir.

Ambalaj Ve Sticker

Müşterilerinizi ürünlerini teslim aldıktan sonra heyecanlandırmak adına ambalajları kullanabilirsiniz. Nitekim, ambalaj kullanımında halihazırda kullanılan ambalajları kullanmak yerine firmanızı temsil edecek orijinal ambalajlar da kullanabilirsiniz. Paketleme işlemlerinize renk katmak adına sticker da kullanabilirsiniz. Ambalajlarınızı mühürlemek veya kutunuzu süslemek için stickerlardan faydalanabilirsiniz.

Promosyon Ürünleri

Müşterilerinize göndereceğiniz promosyon ürünler, markanız adına pozitif bir algı oluşturacaktır. Müşterilerinize promosyon olarak göndereceğiniz ürünler dışında başka alternatifler de düşünebilirsiniz. Müşterinizi tekrar alışveriş yapmaya yöneltmek için promosyon olarak indirim kartı gönderebilirsiniz.

Bant Kullanımı

Ürün paketlemesi yaparken genel algı olarak bantlamaya çok fazla önem verilmez. Zira, bantlama yaparken de uygulanabilecek birkaç farklı fikirle müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz. Markanıza ait olan renklerden oluşan bantlar seçerek, paketleme işleminde bu bantları kullanabilirsiniz. Paketleme işlemini gerçekleştirirken özenli bir şekilde bantlama yapmanız da ilgi çekici olacaktır.

Kartvizit 

Kartvizitlerinizi ürün kutusunun içinde müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Tabi ki kartvizit gönderme konusunda da farklılıklar düşünebilirsiniz. Sadece satış sonrasında kullanmak için kartvizit tasarlayıp, bu kartvizitleri kutuların içinde müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. 


Detaylı Bilgi İçin Arayın