19 Nisan 2017

Fiziki Mağaza Sahipleri Neden Online Mağaza Açmalı ?

Fiziki mağaza sahipleri, değişen tüketici davranışlarını dikkate alıp bu yönde çalışmalar yaptığı sürece gelirlerini ciddi şekilde yükseltebilirler. Teknolojik gelişmelerle birlikte tüketicilerin online mecralarda geçirdiği zamanların ciddi bir şekilde artması, markaların fiziksel mağazalarını internet ortamına taşımak için çalışmalarını hızlandırmasına neden oldu.

Firmalar, online mağaza açarak hem daha fazla sayıda müşteriye daha hızlı bir şekilde ulaşırken hem de fiziki mağazalarında yaptıkları çalışmalarda ortaya çıkan maliyeti ciddi bir oranda azaltma şansına sahip oluyorlar.  

Kesintisiz Hizmet

Fiziki mağazanız belirli saat aralıklarında hizmet verebilirken online mağazanız için bu durum geçerli olmayacaktır. Online mağazanız tüm yıl boyunca, 7 gün 24 saat müşterilerinize hizmet verecektir. Online mağazanız belirli mesai saatlerine bağlı kalmayacağı için müşterilerinize kesintisiz hizmet vererek satış oranlarınızı ciddi bir şekilde arttırmış olacaksınız.

Daha Çok Müşteri Daha Çok Satış

Fiziki mağazanız belirli bir konumda hizmet verdiği için mağazanıza alışveriş yapmak için gelecek müşterileriniz de genellikle mağazanıza yakın konumlarda yaşayan kişilerden oluşacaktır. Online mağazanız için ise bu durum geçerli değildir. Online mağazanıza ülkenin her yerinden tüketiciler ulaşabilir ve alışveriş işlemlerini gerçekleştirebilirler. Online mağazanızı açarak müşterilerinizin mağazanıza fiziki olarak uğrama zorunluluğunu kaldırmış olursunuz ve bu sayede çok daha geniş bir kitlenin mağazanızdan alışveriş yapabilmesine olanak sağlarsınız.

Dijital Reklamların Gücü

E-ticaret sitenizdeki ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapmak için birçok reklam modelinden faydalanıp, pazarlama ve reklam çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternette oluşturacağınız reklamlarla daha fazla tüketiciye daha uygun bütçelerle etkili bir şekilde ulaşıp marka bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. İnternette etkili reklam çalışmaları yapmak için Google’dan ve kullanıcıların yoğun olarak kullandığı sosyal medya platformlarından faydalanabilirsiniz. 

Google Ads reklamları ile internet sitenize kullanıcıları çekebilir ve kullanıcıları satışa yönlendirebilirsiniz. Google Adsense sayesinde de farklı internet sitelerine reklamlar vererek, o sitelere giriş yapan kullanıcıları markanız ile tanıştırıp kendi sitenize yönlendirebilirsiniz. 

İnternet kullanıcılarının en fazla vakit geçirdiği sosyal medya platformları için de reklam çalışmaları gerçekleştirmeniz gerekecektir. Markanızın bulunması gerektiğini düşündüğünüz sosyal medya platformlarında sayfalarınızı açarak bu platformlarda uygun bütçelerle reklamlar oluşturarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.