Yeni Açılan E-Ticaret Sitelerine Öneriler

06 Şubat 2017


İnternet kullanımının artmasıyla ve kullanıcıların dijital dünyada yoğun olarak zaman geçirmesiyle birlikte, ticaret sistemi de değişime uğradı. Daha geniş kitlelere daha az efor sergileyerek ulaşabileceğini fark eden firmalar, e-ticaret sistemini kullanarak dijital dünyada yerini almaya ve gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Bu yazımızda, yeni açılmış ve fazla reklam bütçesi bulunmayan eticaret sitelerinin, öncelikle hangi konulara öncelik vermesi gerektiğini ve bu sitelerin elindeki müşteri potansiyelini verimli bir şekilde nasıl satışa çevireceğini inceleyeceğiz.

Müşteri Davranışlarını Önemseyin

Yeni bir e-ticaret sitesi olarak, firmanızla yeni tanışmış müşterilerinize güven aşılamalısınız. Durum tespiti yapıp strateji üretmek için istatistiklerden faydalanmalısınız. Sitenizin istatistiklerini inceleyebileceğiniz bütün analitik araçlarını detaylı şekilde analiz etmelisiniz. Bu araçlardan edineceğiniz bilgilerle, neler yapmanız gerektiği ile ilgili stratejiler üretebilirsiniz. 

Güven Duygusu Aşılayan Paylaşımlarda Bulunun

Ürün satışını gerçekleştirdiğiniz ilk müşterilerinizden ürünü teslim aldığına dair görseller rica edebilir ve bu görselleri diğer müşterilerinizle paylaşabilirsiniz. Ürünlerinizin müşterilerinize ulaşmak için hazırlandığı aşamada çekilmiş görselleri de müşterileriniz ile paylaşabilir, güven duygusu aşılayabilirsiniz.

E-ticaret Web Tasarımın Önemi

Sitenizi ilk defa ziyaret eden müşteriler, siteden ayrılma veya alışverişe devam etme kararını saniyeler içerisinde verir. Bu nedenden dolayı bu konularda uzman tasarımcılarla çalışarak sitenizin görselliğine ve kullanılabilirliğine çok önem vermelisiniz. Hazır eticaret sitesi paketleri sayfamızdan istediğiniz tasarımı seçebilirsiniz.

Ürünlerinizi Ön Plana Çıkarın

Ürünlerinizin tanıtımını yaptığınız sayfalarda sadelikten yana olun. Müşterileriniz ürününüzün bulunduğu sayfayı incelerken kafasının karıştırmamasına ve dikkatini dağıtmadan sadece ürününüze odaklanmasına dikkat etmelisiniz.

Farklı Banka Seçenekleri

Müşterilerinize farklı kart seçenekleri sunarsanız, geniş bir müşteri kitlesine ulaşmış olursunuz. Farklı alternatifler, farklı müşteriler demektir.

Ödeme Seçeneklerini Çeşitlendirin

Her müşterinizin ödeme konusunda farklı davranışlar sergilemesi muhtemeldir. Satış işlemlerinizin yarıda kalmadan gerçekleştirilmesi için müşterilerinizin ödeme seçeneklerini alternatiflendirin. Sadece kredi kartı ödemesine bağlı kalmadan, kapıdan ödeme ve havale gibi seçenekler sunmaktan kaçınmayın.

Müşterilerinizi Kampanyalarınızdan Haberdar Edin

Müşterilerinize kendinizi hatırlatmak için onları kampanyalarınızdan haberdar edin. Belirli zaman aralıklarıyla farklı ürünlerinizde kampanya stratejileri üretin. Ürettiğiniz kampanyaları belirli aralıklarla müşterilerinizle farklı kanallarda ulaştırın.

Reklam İstatistiklerinize Önem Verin

Verdiğiniz reklamlar sonuçlandıktan sonra harcadığınız bütçelerin sizlere ne kadar ve nasıl dönüşüm sağladığını kesinlikle inceleyin. Ölçümlemelerinizi birbiri ile kıyaslamayı unutmayın. Farklı reklam mecralarını ve stratejilerini deneyerek aralarında en verimli olanları keşfetmeye çalışın. Bu işlemleri uyguladıktan sonra olumlu sonuçlar elde edeceksinizdir. Ayrıca eticaret sitesi reklamı nasıl yapılır makalesinde bu konu hakkında detaylı ve faydalı bilgiler paylaştık.


Detaylı Bilgi İçin Arayın