Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

01 Mart 2017


Herhangi bir kullanım amacıyla web sitesi yaptırırken, dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.  Web sitesi kurma hizmeti veren birçok birey ve firma bulunsa da çoğunlukla bireylerin ve firmaların sunduğu hizmetler tatmin edici seviyede olmamaktadır. Bu durum da hem zaman hem de maddi olarak kayıplara neden olmaktadır. Öncelikle, web sitesinin kullanım amacına uygun şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Özellikle, kurumsal kimliği temsil edecek web siteleri hazırlanırken tasarım ve kodlama işlemlerinin titiz bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Web tasarım sayfamızdan hizmet hakkında detaylı bilgi alın ve iletişime geçin. Bu sebeple beklentilerinizi karşılayacak profesyonel kişi veya kurumlarla çalışmaya özen göstermelisiniz. 

Tasarım işlemine başlamadan önce yapmanız gerekenleri inceleyelim:

- Öncelikle, hedeflerinizi belirlemeniz ve hedeflerinize ulaşmak için nelere ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekecektir. Ne istediğinizi bilirseniz, sonuca daha emin adımlarla yürüyebilirsiniz. 

- Araştırma yapmaya özen göstermelisiniz. Sizin için en iyi olanı bulabilmek adına araştırma yapmak faydalı olacaktır.

- Görüşmede bulunduğunuz kişi veya kurumlarla çalışmalara başlamak için acele etmemelisiniz. 

- Ucuzluk adına kaliteden ödün vermemelisiniz. 

- Çalışmak için görüştüğünüz kişi veya kurumlar hakkındaki referanslara göz atmayı unutmamalısınız. 

- Tasarımınızın özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

- Tasarımın içerikle uyumlu olmasının önemli olduğunu unutmayın.

- Yönetim panelinin kullanımının karmaşık olmamasına dikkat edin.

-  Sitenizin, internet kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanılan browserlarda (Chrome, Mozilla, Explorer, Safari) doğru çalıştığından emin olmalısınız.

- Tasarımın responsive, yani her cihazda doğru çözünürlüğe sahip olması gerektiğini unutmayın. 

- Sitenizi yapacak kişi ya da kurumdan teknik destek almanız gerektiğini ve güncellemelerin eksiksiz olarak yapılması gerektiğini unutmayın. 

- Sitenizin alan adını kendiniz tescil ettirin. Site tamamlandıktan sonra da sitenizin kodlarını, dosyalarını ve varsa veritabanının kopyasını isteyin.

- Sitenizin en fazla 3 temel renkten oluşması gerektiğini ve kullanılan renklerin birbirleriyle uyumlu olması gerektiğini unutmayın.

- Son kullanıcıyı düşünerek sitenizi tasarlatın. Karmaşık yapıya sahip olan bir site internet kullanıcıları tarafından ilgi görmeyecektir. 

- Sitenizin SEO ile uyumlu olması en önemli kriterlerin başında gelmektedir.  Arama motoru optimizasyonu olarak tanımlayabileceğimiz yöntem, doğru bir şekilde uygulandığı zaman siteniz Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alacaktır.

Web siteniz, bireysel ya da kurumsal kimliğinizi dijital ortamda temsil edecek olan mecradır. Bu sebeple web sitenizin kurulumu aşamasında gereken özeni vermek zorundasınız. Web sitenizin kurulum aşamasındaki titiz yaklaşımınız, gelecekte yaşanacak can sıkıcı sorunların önüne geçecektir. Kaliteden asla ödün vermemelisiniz. 


Detaylı Bilgi İçin Arayın