Google Remarketing Nedir ?

15 Şubat 2017


Herhangi bir siteye reklam verdiğinizde, o sitede bir ziyaretçi reklamınızla sizin sitenize giriş yapar. Ürünlerinizi inceledikten sonra satın alma işlemini gerçekleştirmeden sitenizden ayrılır. Peki sitenizden ayrılan kişilere tekrardan rahatlıkla ulaşabilir misiniz? İşte bu aşamada Remarketing devreye giriyor. 

“Yeniden Pazarlama” olarak adlandırabileceğimiz tanım, ziyaretçinin davranışına göre hedefleme yapabiliyor. Remarketing yapabilmek için reklam verdiğiniz platform ile reklamı yayınlayan platformun birbirine entegre bir şekilde çalışması gerekiyor. Bu noktada da Google size yardım ediyor.

Adwords kullanıyorsanız, sahip olduğunuz Adwords hesabı üzerinden remarketing kodu oluşturmalısınız. Daha sonra bu kodu herhangi bir ürün kategorinize yapıştırırsanız eğer, bu kategoriye giren bir kişinin bilgisayarına “cookie” denilen bir çerez atılır, ziyaretçinin ip adresi gibi bilgiler kayıt edilir. Bu kişi başka sitelerde gezinse bile sizin Adwords reklamlarınızı görecektir. Google Ads sayfamızda reklam hizmetimiz hakkında çeşitli bilgiler bulunuyor, tıklayın.

Sayfalarınızı Etiketleyin

Doğru ziyaretçilere doğru ürünleri gösterebilmek için kategorilerinizi etiketleyin. Böylece maksimum seviyede ziyaretçi etkileşimini elde edeceksiniz.

Farklı teknikler

Pazarlama verilerine dayalı bölümlere sahipsiniz, alışveriş işlemi yapmış veya yapmamış tüm müşterileriniz hakkında birçok bilgiyi inceleme şansına sahipsiniz. Alışveriş yapan müşterileriniz varsa, bu müşterilerinize genel bir kampanya reklamı sunmak yerine daha seçici ürünler hakkında bilgi vermek, yeni müşterilerinize ise kampanyanız hakkında mail veya reklam gösterilmesi, trafiğinizi arttıracaktır.

Doğru Hamleler

Markanız veya ürünleriniz hakkında müşterilerinize tutarlı hatırlatmalar yapmak istiyorsanız bu işlemi sürekli yapmak doğru bir hareket olmayacaktır. Ziyaretçi tepkisini analiz ederek, doğru zamanda, doğru kişilere, doğru satış stratejileri kurgulamalısınız.

Sosyal Medya

Kampanyanızın değerini veya kampanyaya başlamadan önce, kampanyanızı sunduğunuzda oluşabilecek tepkileri Sosyal Medya üzerinden takip edebilirsiniz. Kampanya oluşturmak, insanların tek başına veya birlikte satın almak isteyeceği ürünleri ölçümlemek için sosyal medya platformlarından faydalanabilirsiniz.


Detaylı Bilgi İçin Arayın