Facebook'ta Mağaza Açmak Ve Satış Yapmak

11 Şubat 2017


Türkiye’de internette zaman geçirme istatistiklerine bakıldığında ülke nüfusunun yarısı, online bir şekilde dijital mecralarda vakit geçiriyor. Sosyal medya platformlarında da bu sayının ciddi bir oranı vakit geçirirken, en çok tercih edilen sosyal medya platformu Facebook olarak belirlenmiş durumda. Bu istatistiklerin veya durumun farkında olan girişimciler, Facebook üzerinden satış yapma konusuna ciddi bir şekilde ilgi gösteriyor. Biz de bu yazımızda, Facebook’ta mağaza açmanız ve satış yapmanız için sizi yönlendirebilecek konulara değineceğiz. Hatırlatmak isteriz ki biz de profesyonel çalışanlarımızla beraber Facebook reklamları konusunda hizmet vermekteyiz.

Facebook’tan Nasıl Satış Yapılır ?

Kendinize ait olan Facebook sayfanızda online satış yapabilmek için mağazanızı oluşturabilirsiniz. Bu mağazanızın içerisinde satmak istediğiniz ürünleri yerleştirebilirsiniz. Facebook sayfanızdaki mağazanızı ziyaret eden kullanıcılar ürünlerinizi inceler, özelliklerini okur ve satın alma işlemini yapmak istediğinde satış işemi E-ticaret siteniz için başlar.

Facebook Mağazanızı Oluşturma

Facebook'ta satış yapmak istediğiniz mağazanızı açmak için öncelikle Facebook’ta bir sayfanızın olması gerekir. Facebook’taki sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar, buradan mağazanıza ulaşacak ve ürünlerinizi inceleyecektir. 
Satış yapmak için öncelikle Facebook dükkanınızı bağlayacağınız bir sayfa oluşturmanız gerekiyor. (www.facebook.com/pages/create.php) bu adres üzerinden sayfa açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güzel görseller ve paylaşımlar ile kitlelere seslenebilirsiniz. Ayrıca paylaşımları da belli zamanlarda paylaşarak en iyi verimi alabilirsiniz. Bu konu hakkında sosyal medya paylaşımlarında uygun zamanı bulma başlıklı içeriğe göz atabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi

Satışlarınızı gerçekleştirmek adına bir E-ticaret sitesine ihtiyacınız olacaktır. Sayfanızın bilgiler kısmında sitenizin adresini belirtmeyi unutmayın ve paylaştığınız ürün içeriklerinde de site yönlendirmesi yapmayı ihmal etmeyin. E-ticaret sitesini nasıl kurabileceğiniz konusunda ilgili blog yazımızı okuyabilir veya bu konuda verdiğimiz hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook’ta Satış Yapmak Yasal Mıdır ?

Facebook’ta mağazanızı açıp ürün satışı yapmakla fiziki mağazanızla, butiğinizde satış yapmak arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Vergi ödemeleri ve hukuki açıdan İnstagram üzerinden satış yapmak ile Facebook üzerinden satış yapmak aynıdır. Ticari aşamalar normal sürecinde devam etmektedir. Eğer ticari bir kimliğiniz yok ise minimum maliyet ile bir şahıs şirketi kurmanızı öneririz.

Daha önce Instagram'dan satış için de bir içerik paylaştık, bu bağlantıya tıklayarak içeriğe ulaşın.


Detaylı Bilgi İçin Arayın