E-ticarette Ürün Fotoğraflarının Önemi

27 Şubat 2017


E-ticaret siteniz dijital mağazanız olduğu için, ana sayfanızdaki ürünlerinizi de mağazanızın vitrini olarak düşünebilirsiniz. Bu durumdan dolayı vitrininizdeki ürünlerinizin görüntüsüne özen göstermeniz gerekmektedir. 


Ürün fotoğraflarını elde etmek için farklı yollar bulunuyor. Ürünlerin fotoğraflarını kendiniz çekebilirsiniz, bir fotoğrafçı ile anlaşarak ürünlerin fotoğraflarını çektirebilirsiniz veya ürünlerinizi tedarik ettiğiniz yerden ürün fotoğraflarını isteyebilirsiniz. 


Bu seçenekler arasında tercih yaparken, ayırdığınız bütçeyi de göz önünde bulundurarak size en uygun seçimi gerçekleştirmelisiniz. Nitekim, fotoğrafların kaliteli olması gerektiğini de kesinlikle unutmamalısınız. Özellikle, tedarikçilerden edineceğiniz fotoğraflar kalite açısından yetersiz olabilir. Ürün satışlarınızı arttırmak adına kalitesiz fotoğraf kullanımından kaçınmalısınız.

 

Kaliteli Görsellerin Önemi 


Dijital ortamda görselliğin öneminin artmasıyla birlikte kaliteli görsel kullanımı da yaygınlaşmaya başladı. Bu sebeple, kullanıcıların ilgisini çekebilmek için yüksek çözünürlüklü ürün fotoğrafları kullanmaya özen göstermelisiniz. 


Sitenizi ziyaret edecek tüketiciler, ürünleri doğrudan inceleyemedikleri için fotoğraflara bakarak ürünler hakkında fikir edinmek mecburiyetinde kalacaklar. 


Düşük çözünürlüğe sahip fotoğraflar kullandığınız takdirde, tüketiciler ürünleri detaylı inceleyemeyeceği için ürünlere karşı güven hissetmeyecektirler. Bu duruma istinaden, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar kullanmalısınız.  

 


Neler Yapabilirsiniz?

 

- Tüketicilerin ürünlerinizi detaylı bir şekilde inceleyebilmelerini sağlamak için, ürünlerin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarına yer vermelisiniz. 

 

- Herhangi bir kıyafet satışı yapıyorsanız, bir model veya cansız manken üzerinde ürünün nasıl durduğunu tüketicilere göstermelisiniz. Bu sebeple ürünün boydan fotoğrafını çekmeniz gerecektir.

 

- Ürünün detaylarını tüketicilere göstermek için yakın plan çekimleri yapabilirsiniz. Böylece ürünün malzemesini ve kalitesini de daha net bir şekilde gösterebilirsiniz.

 

- Ürünleri gerçek kullanım alanlarında fotoğraflayabilirsiniz. Ürünün kullanım alanında nasıl göründüğünü göstermek, tüketiciyi satışa daha kolay ikna etmenizi sağlayacaktır. 

 

- Ürünleri kullanım anlarında nasıl göründüğünü de tüketicilere gösterebilirsiniz. Etkileyici fotoğraf tekniklerinden de faydalanarak tüketicileri ikna etmeyi başarabilirsiniz.

 

E-ticaret sitenizdeki ürün fotoğraflarının kaliteli olması oldukça önemlidir. Sadece ürün fotoğrafları bile bazen ürünlerinizin satılmasına neden olabilir. Bu sebeple de ürün fotoğraflarının çekimi için bir bütçe ayırmanız gerekecektir. Bütçenizi etkili bir şekilde kullanarak, kaliteli ürün fotoğraflarıyla beraber satışlarınızı arttırmanız kaçınılmaz olacaktır. 


Detaylı Bilgi İçin Arayın